Висвітлення прав ЛГБТ+ (журналізм)
Dates: 30 January 02 February | Location: Kyiv, Ukraine
Application deadline: 29 January | Programme: Reporting LGBT+ Rights
Apply

This is an opportunity provided by the Reporting LGBT+ Rights programme: Find out more

Фонд Thomson Reuters Foundation пропонує навчальний курс для українських журналістів з питань висвітлення прав ЛГБТ+.

Сьогодні 70 країн світу відносять одностатеву діяльність з обопільної згоди до розряду протизаконних або використовують закони для маргіналізації та переслідування членів спільноти ЛГБТ+. Дискримінація осіб ЛГБТ+ часто підкріплюється законами, політикою та практикою, що або не враховують потреби ЛГБТ+, або навмисно їх виключають.
У глобальному масштабі до переліку дискримінаційних законів і політик входять: перетворення одностатевих відносин на незаконні; заборона групам ЛГБТ+ створювати неурядові організації та публічно проводити агітацію за свої права; позбавлення одностатевих пар доступу до соціальних послуг; вимога, щоб транссексуали проходили примусову стерилізацію, перш ніж вони зможуть змінити свою юридичну стать; та ненадання транссексуалам можливості змінити свою юридичну стать.

Завдання журналіста — розповідати про важливі питання. Однак коли ці питання є суперечливими чи делікатними, наскільки легко розповісти, не загострюючи ситуацію ще більше або навіть не ставлячи під загрозу власну безпеку?
Наш новий проект орієнтований на українських журналістів, які висвітлюють новини про ЛГБТ+ та яких турбує, як зробити це найкраще. Ви показуєте одну сторону історії чи всі сторони? Чи є речі, які ви не можете висвітлити? Якщо ви зробите свою історію «неупередженою», це просто ще один синонім до слова «нудний»? Ми хотіли б попрацювати з журналістами, щоб вирішити ці питання, спираючись на досвід інших журналістів, а також принципи точності, цілісності та свободи від упередженості агенції Reuters.
Кожна країна, де б вона не знаходилася, має проблеми, яких люди взагалі уникають або обговорюють однобічно. Ми хочемо допомогти журналістам в Україні розглянути питання про те, як висвітлювати подібні історії у такий спосіб, щоб вони були як інформативними, так і цікавими, та враховували погляди всіх учасників.

Інтенсивний чотириденний семінар, що проходитиме в м. Киів, Україна, з четверга 30 січня по неділю 2 лютого 2020 року, сприятиме розширенню можливостей журналістів повідомляти про права ЛГБТ+. На ньому розглядатимуться питання важливих навичок журналістики, безпеки, допомоги журналістам у представленні нових точок зору та сприяння обговоренню та підтримці написанню конкретних історій.

Семінар передбачає поєднання спеціалізованих знань та практичного навчання з акцентом на підготовку вражаючих історій до широкого розповсюдження.

Семінар не слід розглядати як разовий. Ми сподіваємося, що всі журналісти, яких відібрано до участі, продовжать займатися цією проблематикою і після семінару.

Одночасно 15 практикуючих фахівців громадянського суспільства пройдуть навчання з прав ЛГБТ+. На 4-й день семінару ми зберемо журналістів та учасників громадянського суспільства разом для участі у спільному навчанні.

Детальну інформацію щодо курсу для представників громадянського суспільства та заявки на участь можна знайти тут. Посилання на заявку на курс журналістики див. нижче.

ELIGIBILITY

ПРАВО НА УЧАСТЬ

Це можливість для українських журналістів, які працюють у відомих медіакомпаніях (зокрема інтернет-виданнях). Кандидати повинні бути журналістами, які працюють на умовах повної зайнятості або співпрацюють з медіакомпаніями на постійній основі. Вони повинні бути в змозі продемонструвати свою відданість кар'єрі журналіста в своїй країні та мати не менше двох років професійного досвіду.

Програма шукає учасників, які:

  • мають сильну мотивацію досліджувати питання та повідомляти про права ЛГБТ+;
  • вельми вмотивовані допомагати трансформації існуючих парадигм;
  • відкриті до інноваційних способів мислення;
  • зацікавлені в особистому розвитку. 

FUNDING

ФІНАНСУВАННЯ

Відібрані кандидати (поза меж столиці) отримають повну стипендію, яка покриє оплату навчання, витрати на проїзд, проживання та харчування. Передбачається, що місцеві учасники покриють власні витрати на проїзд, але їм буде надано безкоштовне навчання.

Відібрані учасники отримають помірне фінансування, щоб допомогти їм у реалізації своїх історій.

SUBMISSIONS

ПОДАЧА ДОКУМЕНТІВ

  • два зразки робіт;
  • лист від вашого редактора, у якому він погоджується на вашу участь і підтверджує, що будь-яку історію, написану в рамках програми, буде опубліковано. Наприклад, у листі має бути написано: «Я підтверджую, що ми опублікуємо будь-яку історію, написану в рамках програми».

Apply
Reporting LGBT+ Rights
  • Today, 70 countries around the world criminalise consensual same-sex activity or use laws to marginalise and persecute members of the LGBT+ community. Discrimination against LGBT+ people is often reinforced by laws, policies and practices that either fail to take LGBT+ needs into account or deliberately exclude them.

    Find out more

About Media Development

The Thomson Reuters Foundation is committed to fostering the highest standards of journalism worldwide. We believe accurate, impartial and independent journalism leads to better-informed societies. It holds power to account, strengthens the rule of law and contributes to economic and social development.

Find out more

Contact our team

Get in touch

Email us

+44(0)20 7542 9633

More about us

Meet the team

Previous participant?

Reconnect with us

Keep in touch with us and view our latest opportunities